KLINICKÁ NUTRIČNÍ MEDICÍNA

Pomoc při řešení chronických, civilizačních a autoimunitních nemocí

Akutní medicína je dnes na fantastické úrovni a velmi často nám dokáže zachránit zdraví i život. V případě chronických zdravotních potíží je ale potřeba důkladná CELOSTNÍ ANALÝZA a mnohdy až detektivní práce, na kterou však nemají lékaři ve svých ordinacích objektivně čas.

Klinická nutriční medicína je jedním z efektivních nástrojů, jak chronické nebo autoimunitní zdravotní potíže řešit, nebo alespoň jejich symptomy zmírnit. Proč? Protože jak jste možná už mnohokrát slyšeli: Naše zdraví začíná ve střevech… Jsme to, co jíme nebo… to, co vstřebáváme.

Vaše spolupráce a ochota změnit životní styl nebo stravování jsou ale naprosto zásadní.

Pokud jste ochotni převzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou, pokud jste ochotni udělat potřebné změny, jsem tady pro Vás.

Společně se pokusíme najít spouštěče Vaší nemocí, bolestí, únavy, trávicích potíží a zdravotního nekomfortu. Společně budeme hledat způsob, jak Vaše potíže řešit.

Jen pro Vaši představu: na tomto obrázku je systém biochemických reakcí, které probíhají v buňkách Vašeho organismu doslova každou vteřinu.

Do každé takové reakce vstupují nejrůznější molekuly a také enzymy a jejich kofaktory.

Kofaktory jsou například minerály a vitamíny… a když Vám chybí…? Reakce prostě nemohou probíhat efektivně.

Respektive… naše tělo je fantastická biochemická továrna, která neustále směřuje k homeostáze (rovnováze). A tak se snaží, aby to, co nefunguje, vyladilo a aby to, co nám chybí, zajistilo nebo nahradilo. A tak to dělá 10, 20 i 30 let… Nejde to ale do nekonečna, a proto je opravdu důležité to, co jíte, stejně jako to, jak dobře spíte, jestli sportujete nebo kolik stresu prožíváte.
Pokud Vás trápí některá z chronických nebo autoimunitních nemocí, pokud se dlouhodobě necítíte dobře a jste unaveni, nebo pokud jednoduše chcete optimalizovat své zdraví,
domluvte si se mnou konzultaci.

Klinická nutriční medicína nemůže nahradit péči Vašeho lékaře, může být ale nesmírně efektivním nástrojem při řešení Vašich potíží.

Pozn.: Ve své praxi se věnuji pouze klientům starším 18 let.

Konzultace

Konzultace

Pokud se vydáte na cestu změn, bude nás čekat přibližně půl roku, někdy i rok, společné práce a kontaktu.

Ještě před úvodní konzultací Vás požádám o vyplnění podrobného dotazníku. Pošlete mi také seznam léků a doplňků či vitamínů, které momentálně užíváte.

Během úvodní konzultace, která může trvat i 2 hodiny, spolu probereme Vaši situaci, domluvíme se společně na případných dalších testech v běžné laboratoři nebo na testech funkční medicíny, základních prioritách a dalších “úkolech” :-)

Po analýze situace, případně také výsledků Vašich testů (což může trvat i 3 týdny), ode mne dostanete podrobný protokol s konkrétními stravovacími a režimovými doporučeními a případně také doporučení na terapeutické doplňky stravy a jejich účinné formy a dávkování.

Po absolvování první fáze protokolu (2 - 6 týdnů) se znovu sejdeme a vysvětlíme si další postup. Zašlu Vám podrobný pokračovací protokol.

Po absolvování pokračovacího protokolu (2 - 4 týdny) se sejdeme na třetí konzultaci a vysvětlíme si dlouhodobou strategii pro Vaše zdraví.

Bude-li to potřeba, můžeme udělat kontrolní testy některých markerů a můžeme se zaměřit na další oblasti Vašeho zdraví a v terapii pokračovat.

Testy funkční medicíny

Pro testy funkční medicíny využívám dánský biochemický hub Nordic Laboratories.

Test GI MAP + Zonulin
Test mikrobiomu je jedním z nejdůležitějších a nejčastěji využívaných testů současné funkční medicíny. Rozbor stolice poskytuje informace o složení mikrobiomu, dysbióze neboli přemnožení patologických bakterií, parazitů, virů, včetně analýzy citlivosti patogenů a doporučené léčby. Test dále poskytuje informace o stavu střevní sliznice, funkci slinivky a trávení, zánětu, imunitní reakci, produkci mastných kyselin s krátkým řetězcem či přítomnosti okultního krvácení. Vzorky si odebíráte sami v soukromí domova.

Test potravinových senzitivit Nordic Food Panel 184 IgG
Panel 184 často konzumovaných potravin je vhodný zejména u autoimunitních nemocí, případně u nevysvětlitelných důvodů trávicích potíží. Pokud je nutná eliminační dieta, pomůže tento test vyhnout se specifickým potravinám, na které reaguje náš imunitní systém.

Test DNA HEALTH

Test DNA DIET

Testy funkční medicíny