TESTY DNA

Prevence vzniku chronických a civilizačních nemocí

Genetické testy DNA HEALTH a DNA DIET jsou jedním z pokročilých nástrojů současné funkční medicíny a personalizované zdravotní prevence. Na základě intenzivních vědeckých výzkumů dnes totiž víme, že se vliv našich genů může, ale také nemusí projevit. Zjednodušeně řečeno se naše geny mohou takzvaně “zapínat” nebo “vypínat”. Principy takového ovlivňování našich genů se zabývají epigenetika nebo nutrigenomika.

A co je klíčem? Je to náš životní styl, strava, kvalita a množství spánku nebo míra dlouhodobého stresu. To vše může do velké míry ovlivnit naše zdraví. Akutní medicína má dnes naprosto fantastické možnosti léčby, prevenci ale musíme převzít do vlastních rukou my sami. Právě genetické testy DNA HEALTH A DNA DIET nám mohou pomoci.

Genetické testy DNA HEALTH a DNA DIET je možné udělat v jakémkoli věku, protože SE NIKDY NEZMĚNÍ.

O společnosti Nordic Laboratories a DNA testech najdete více také
ZDE

DNA HEALTH

Genetické testy DNA HEALTH analyzují soubor genů, jejichž případné “nevýhodné” varianty ukazují na méně efektivní fungování organismu a zvýšené riziko některých typů nemocí. Všechny tyto testované geny ale můžeme velmi dobře ovlivnit a optimalizovat vhodným životním stylem, stravováním i specifickými potravinovými doplňky.

DNA HEALTH analyzují prozatím 53 genů a jejich variant v několika oblastech zásadně ovlivňujících naše zdraví.

Jsou to:

  • Metabolismus tuků a cholesterolu - schopnost metabolizovat tuky a riziko kardiovaskulárních nemocí (vysoký krevní tlak, cukrovka, ateroskleróza, chronický zánět, dyslipidémie, vysoký cholesterol)
  • Metylace - ovlivňuje zjednodušeně řečeno “zapínání a vypínání” genů, detoxikační procesy v těle i další procesy
  • Detoxikace - schopnost organismu odbourávat z těla toxiny, riziko rozvoje nádorových onemocnění
  • Oxidativní stres - schopnost organismu neutralizovat takzvané volné radikály
  • Zánět - sklony organismu k zánětlivosti
  • Citlivost na inzulín - reakce na příjem sacharidů a riziko vzniku inzulinové rezistence a diabetu 2. typu
  • Zdraví kostí a riziko osteoporózy
  • Reakce organismu na potravinové složky a nároky na vitamíny (zatížení železem, citlivost na kofein, sůl, odbourávání alkoholu, dispozice k intoleranci lepku a laktózy)
Civilizační a chronické nemoci nevznikají z ničeho nic, ale spíše dlouhodobým nevhodným životní stylem, nevhodným způsobem stravování, kouřením, pitím alkoholu, nedostatkem spánku, stresem, vystavováním se toxinům apod.

Pro představu - i u toho, kdo má výbornou schopnost detoxikace, ale bude pracovat v chemičce, žít ve stresu, málo spát, hodně pít alkohol, kouřit a jíst průmyslově zpracované potraviny plné konzervantů, dochucovadel a barviv, se dříve nebo později může rozvinout chronická, civilizační nebo autoimunitní nemoc. Naopak i ten, kdo má nevýhodné geny neonemocní, protože žije “dobře”.

Co získáte?

Analýzu Vašich genetických polymorfismů neboli variant s doporučením, které oblasti zdraví by se měly stát Vaší prioritou.
Konkrétní personalizovaná doporučení, která můžete ihned jednoduše aplikovat.
Podrobné vysvětlení a doporučení v českém protokolu.

Genetické testy DNA HEALTH je možné udělat v jakémkoli věku, protože SE NIKDY NEZMĚNÍ.


DNA Health

DNA DIET

Genetické testy DNA DIET analyzují soubor genů, které ovlivňují naše sklony k nadváze, schopnost hubnout, nebo si udržet zdravou váhu. Na základě analýzy genů testy doporučí nejvhodnější strategii pro hubnutí a udržení zdravé váhy.

Genetické testy DNA DIET je možné udělat v jakémkoli věku, protože SE NIKDY NEZMĚNÍ.


DNA Health
Co získáte?

Analýzu Vašich genetických polymorfismů neboli variant a vyhodnocení prioritních oblastí, které mají ve Vašem případě vliv na hubnutí.
Konkrétní personalizovaná doporučení, který typ stravování a intenzitu sportovních aktivit zvolit, aby bylo Vaše úsilí hubnout efektivní.
Podrobné vysvětlení a doporučení v českém protokolu.